user
Ameliyatsız Göz Altı Estetiği

Sıradaki içerik:

Ameliyatsız Göz Altı Estetiği

e
sv

Saç renginize göre makyaj önerileri

Gece bir yere gideceksek, önemli bir davete katılacaksak ya da günlük yaşantımızda makyajımızı genellikle giydiğimiz kıyafetlerimize göre yaparız. Ama aslında önemli bir detayı atlarız, saçlarımızın rengini… Giydiğimiz kıyafetler kadar makyajımızın uyumlu olması gereken en önemli detay saçlarımızın rengi. Aksi halde yaptığımız makyaj ya çok soluk ya da çok abartılı durabilir. İşte saç rengine göre makyaj önerileri:

Siyah saç
Siyah saçlara sahipseniz, gözlerinizi ön planda tutacak şekilde makyaj yapmalısınız. Siyah bir kalem veya eyeliner ile derinleştirilen bakışlar ile esmerler, gözlerini ön plana çıkarabilirler. Tamamlayıcı olarak, makyajınızın çok abartılı olmaması ve göze batmaması için açık renkli allık ve ruj kullanmalısınız.

Kızıl saç
Saçlarınızın rengi bakır rengine dönükse, turuncu tonlarında makyaj saçlarınızla uyum sağlayacaktır. Eğer saçlarınızın rengi eflatuna veya mora dönükse kesinlikle pembe tonlardaki makyajlardan kaçınmalısınız. Bunun yerine turuncu renkleri tercih etmelisiniz. Tüm kızıl tonları göz makyajında yeşil tonları kullanabilirler.

Sarı saç
Sarı saçlara sahipseniz ve eğer teniniz de beyazsa makyaj yaparken pastel tonları tercih etmelisiniz. Size en çok gri ve pembe renkler yakışır. Makyajınızı tamamlamak için ise dudaklarınızda pembe renk ruj ve gözlerinizde gri renk bir far kullanılmanız ten renginizi daha canlı gösterir.

Kahverengi saç
Bu renk saçta özellikle makyaja çok dikkat edilmeli çünkü saç renginizden dolayı yüzünüzün soluk görünme ihtimali çok yüksek. Saçlarınızla uyumlu olması ve yüzünüzün daha canlı gözükmesi için şeftali tonlarında allıklar tercih etmelisiniz. Eğer gözlerinizde koyu renk bir makyaj tercih ediyorsanız, dudaklarınızda açık renk rujlar kullanmalısınız. Eğer gözlerinizde açık renkler kullanıyorsanız, dudaklarınızda koyu renk rujlar kullanmalısınız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli