user
Hamileyken nasıl şık olunur?

Sıradaki içerik:

Hamileyken nasıl şık olunur?

e
sv

Ruj seçmenin ve sürmenin püf noktaları

Rujunuzu seçerken ve kullanırken işinize yarayacak ipuçlarını mercek altına aldık.

Tek başına kullanıldığında bile görüntünüzü değiştirmeye, stilinizi yenilemeye ve makyajınızı gündüzden geceye taşımaya yetecek güçte bir ürün; ruj. Tarihi 5000 yıl öncesine dayanan ve ekonomik duraksamalarda dahi popülerliğini hiç kaybetmeyen bu ürünü seçerken ve kullanırken işinize yarayacağını düşündüğümüz bazı ipuçları…
Cilt Alt Tonunuza Göre Ruj Seçmek İçin

Rujunuzun ve ten renginizin daha uyumlu bir görünüm yaratarak birbirini daha etkili bir şekilde vurgulamasını sağlamak için cilt alt tonunuzu bilmekte fayda var. Alt tonunuzdan emin değilseniz bileğinizin iç kısmındaki damarlara bakarak bulabilirsiniz. Damarlarınız gün ışığında mavi görünüyorsa soğuk, yeşil görünüyorsa sıcak, her iki renkteyse nötr alt tonlara sahipsiniz demektir.

Soğuk alt tonlardaki kişiler, bordo, vişne ve koyu kırmızı gibi mavi tonlu renkleri; sıcak alt tonlardaki kişiler ise sarı tonlardaki kahve, turuncu, nude renkleri tercih edebilirler. Nötr alt tonlara sahipseniz çok şanslısınız; çünkü diğer iki alt onu vurgulayan tüm renkler sizinle harika bir uyum sağlayacaktır.
Gün boyu dudaklarınızı konforlu hissetmek için

Dudaklarınızın güzel görünmesi kadar rahat hissetmesi önemli. Gün boyu dudaklarınıza konfor sunmak için suya ve dağılmaya karşı dayanıklı, dudaklarda ağırlık hissi vermeyen ve dudakları besleyen ruj seçin. Bu noktada önerimiz M.A.C Locked Kiss Ink 24HR Likit Mat Ruj.

Bugüne kadarki en güçlü inovasyon olan ruj koleksiyonunun suya dayanıklı formülü sayesinde, gün içerisinde rötüş yapmanız gerek kalmadan eğlenebiliyor ve yemeğinizi yiyebiliyorsunuz! Mat görünümlü ürün dudaklara uygulandığında eşit derecede konfor, zengin pigmentasyon sağlıyor. Çift kaplamalı, ultra rafine pigmentler; tam kapsamlı, zengin mat renk skalası ve esnek, nefes alabilen bir katmanla buluşuyor ve dudaklarınızı yüksek kapatıcılık ile nazikçe sarıyor.
Favori renginizi keşfetmek için

M.A.C Locked Kiss Ink 24HR Likit Mat Ruj serisinde, 29 adet renk seçeneği bulunuyor. Tatlı pembe tonlarından leylaklara, cazibeli kırmızılardan çarpıcı turunculara kadar uzanan geniş renk seçeneklerine sahip bu seriyle ister cesur ister daha doğal dudak dudak görünümü yaratabilirsiniz.

Renginizi M.A.C’in sanal makyaj uygulamasıyla seçmek için tıklayın.
Daha belirgin bir dudak görünümü yaratmak için

Belirgin bir dudak görünümü için bir dudak kaleminden faydalanacaksanız, uzmanların görüşü kalemin renginin, rujunuzun rengiyle aynı veya en fazla bir iki ton daha koyu olması ve kalemin asla dudak çizgisinin dışına çıkmaması gerektiği yönünde. Cupid’s bow olarak adlandırılan dudak ortasına, kalem ile çizeceğiniz bir X, dudaklarınıza daha kolay şekil vermenize yardımcı olurken, kalemi uyguladıktan sonra parmaklarınızla hafifçe dağıtmanız çok daha doğal bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Ayrıca dudak makyajınızı tamamladıktan sonra dudak çevrenizin, özellikle de cupid’s bow olarak adlandırılan bölgenin üzerinden, aydınlatıcı etkili bir kapatıcı (veya direkt aydınlatıcı) ile geçerek dudaklarınızın çok daha belirgin görünmesini sağlayabilirsiniz.
Pratik şekilde dudak kıvrımlarınızı belirginleştimek için
Ruj Seçmenin ve Sürmenin Püf NoktalarıM.A.C Locked Kiss Ink 24HR Likit Mat Ruj

Dudak kalemi kullanmadan en pratik şekilde dudak kıvrımı yaratmak isteyenler için adres; M.A.C Locked Kiss Ink 24HR Likit Mat Ruj. Sivri uçlu eğimli aplikatörü sayesinde zahmetsizce ve uzman hassasiyetiyle dudaklarınızı renklendirebilirsiniz!
Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için

Makyaj uzmanlarının önerisi koyu ve mat renklerin dudakları daha ince, ışıltılı; nude tonların ise dudakları daha dolgun gösterdiği yönünde. Bu amaçla tercih edeceğiniz açık renkli rujun içerisinde bakım yapan yağların olduğundan emin olun. Böylece her daim daha belirgin ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz! M.A.C Locked Kiss Ink 24HR Likit Mat Ruj serisinin içeriğinde çarkıfelek meyvesi yağı, hindistan cevizi yağı ve shea yağı bulunuyor. Rujlar dudaklarınızı beslerken aynı zamanda “hiç yokmuş” hissi veriyor.
Rujunuzun Daha Kalıcı ve Göz Alıcı Olması İçin

Rujunuzu sürerken kağıt mendil yardımıyla fazlalığını alır ve üzerine ince bir tabaka ışıltılı far veya aydınlatıcı uygularsanız çok daha dayanıklı, kalıcı ve göz alıcı bir dudak makyajı sağlayabilirsiniz. Özellikle kırmızı tonların üzerine uygulayacağınız altın tonda ışıltılar bu yaz favoriniz olabilir.
Kendi Nude Tonunuzu Yaratmak İçin

Favori rujunuzun tonunda bir “nude” yaratmak için tek yapmanız gereken dudaklarınıza önce kapatıcınızdan uygulamak ve üzerine favori şeftali veya pembe tondaki rujunuzdan geçerek ikisini birleştirmek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli