user
Kaş ve Kirpik ekimi nedir

Sıradaki içerik:

Kaş ve Kirpik ekimi nedir

e
sv

Gözeneklerinizi sıkılaştıran doğal tarifler

Gözenekler cildin dışarıdan nefes almasını sağlayan hücrelerdir. Gözenekler dolduğunda cilt kirlenir ve cildiniz gözenekli görünür. Bu istenmeyen görünümün önüne geçmek için gözeneklerin sıkılaştırılması gerekmektedir. Ancak gözeneklerin girintili yapısı; kozmetik kalıntılar da kir ve toksinlerin cilde yapışmasına neden olabilir. Zamanla, bu kalıntılar gözeneklerin görünümüne neden olabilir. Gözeneklerinizin zamanla siyah noktalara dönüşmesini önlemek için doğal maske tariflerini deneyebilirsiniz. Cildinizi düzenli olarak cilt tipinize uygun ürünlerle temizlerseniz gözenekleriniz açılmayacaktır.

Geniş gözenek sorunu sık görülen sorunlarından biridir

Gözeneklerin genişlemesine neden olan pek çok faktör vardır ancak birkaç ana neden vardır; genetik faktörler, yaş ve kilo, hormonal problemler, aşırı ter ve yağ salgılanması. Ayrıca kirli hava, toz ve partikül faktörleri de gözenek sorunlarına neden olabilir.

Gözenek problemlerinde cilt yapısı önemlidir

Özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip kişilerde gözenek genişlemesi daha sık görülür. Yağlı ve karma cilt tipine sahip kişiler bir uzmana danışmalı ve yağı dengelemek ve gözenekleri küçültmek için bir cilt bakım rutini geliştirmelidir.

Cilt üzerinde bulunan gözenekler sağlıklı bir cildin habercisidir

Gözenekler cildimizin sağlıklı olduğunun bir belirtisidir ancak çok büyük ve açık gözenekler sağlıksız ve bakımsız ciltleri işaret eder. Cilt tipine uygun cilt bakım rutinleri oluşturmak bu noktada büyük önem taşır. En önemli adım ise gün sonunda etkili bir cilt temizliği yapılmasıdır.

Gözenek sıkılaştırmak için etkili doğal yöntemler!

Domates maskesi: Leke ve gözenek problemleri için oldukça etkili olan bu maske ile kısa sürede farkı hissedeceksiniz. Gerekli olan malzemeler; yarım domates, 1 yemek kaşığı süt ve 2 tatlı kaşığı aloe vera jelidir. Tüm malzemeleri blenderdan geçirin ve süzün. Süzdüğünüzü karşımı bir şişeye alarak yüzünüzü 3 gece bu su ile ovalayarak yıkayın ve yarım saat kadar yüzünüzde bekletin. 3 gece düzenli olarak uygulanması önerilir.

Kil ve portakal maskesi: Doğal yolla gözenekleri sıkılaştırmanın en etkili yollarından biri kil ve portakal maskesidir. 1 yemek kaşığı kilin içine yarım portakalın suyunu ekliyoruz ve çamur halini alana kadar karıştırıyoruz. Kıvam alınca gözenek sorunu yaşadığınız bölgelere fırça yardımı ile uygulayabilirsiniz. Güçlü bir maske olduğu için yalnızca gözenek sorunu yaşadığınız bölgelere uygulamanız tavsiye edilir. Maske kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayıp nemlendiricinizi sürebilirsiniz.

Karbonat maskesi: Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 3 yemek kaşığı su ve 2 yemek kaşığı karbonattır. Karbonatı suyun içinde erittikten sonra nazik hareketler ile cildinize uygulayın. Masaj yaparak cildinize iyice yedirin ve 1 dakika kadar bekletin. Ardından soğuk su ile cildinizi durulayın.

Yumurta akı maskesi: 1 yumurta akı ve 2 çay kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Temizlenmiş cildinize bu karışımı sürün ve 10 dakika bekleyin. Kuruyan maskeyi nazikçe soyarak cildinizden temizleyin ve ılık su ile durulayın.

Şeker maskesi: Şeker gözeneklerinizde biriken kirlere peeling etkisi yapacağı için oldukça etkili bir maskedir. Gerekli olan malzemeler ise; 2 yemek kaşığı toz şeker, 3 damla limon suyu ve 1 yemek kaşığı zeytinyağıdır. Tüm malzemeleri homojen hale gelene kadar karıştırın ve cildinize iyice yedirerek sürün. 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile cildinizi yıkayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli