user
Cildinizi makyajla koruyun!

Sıradaki içerik:

Cildinizi makyajla koruyun!

e
sv

Dumanlı dudak makyajı

Dumanlı dudak makyajı ilk bakışta biraz farklı gelse de zaman geçtikçe alışılan bir görünüm sağlıyor hatta bağımlılık yaratabiliyor. Her trend kendi zıttını yaratıyor. Keskin çerçeveli net dudak makyajı yerini yavaş yavaş dumanlı belirsiz çerçeveli ve daha seksi bir görünüm yaratan dumanlı dudak makyajına bırakıyor. Dumanlı dudak makyajı, dağınık ve çok özenilmemiş gibi görünse de oldukça çekici duruyor. 1920’lerden beri kullanılan bu uygulama günümüzde yeniden trend olmuş durumda.

Dudaklarınızı makyaja hazırlayın

İlk iş olarak dudakları dudak makyajına hazırlamak çok önemli. Mümkünse ölü derilerden dudaklarınızı arındırmak için dudak peelingi yapabilir, daha basite kaçmak için dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanız ile dudaklarınızı ovalayabilirsiniz. Daha sonraysa dudaklarınızı nemlendirmeniz çok önemli. Böylece rujlar dudağınızda parça parça durmaz ve kötü bir görüntü yaratmaz.
twinplaybet.com
Dumanlı dudak makyajı nasıl yapılır?

Aynı dumanlı göz makyajında olduğu gibi dumanlı dudak makyajında da ruju iyi dağıtmak önemli bir aşama. İster bir tane ruj ile isterseniz de birkaç farklı ruj ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey ruju direk dudağınıza uygulamak yerine bir fırça yardımıyla dağıtarak uygulamanız. Önemli bir diğer nokta ise ruj rengi. Nude rujlar bu görünüm için çok uygun olmayacaktır. Mümkünse kırmızı, bordo gibi koyu renk rujlar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Tek ruj kullanacaksanız rujun rengini yavaş yavaş artırmaya özen göstermelisiniz. İlk olarak fırçanıza rujunuzdan biraz alın ve dudak çerçevenizi dağıtarak belirginleştirin. Dudak kenarlarınıza uyguladığınız ruju da yine fırçanızla dağıtın. Daha sonra orta kısımlara daha yoğun bir ruj uygulaması yapın tekrar kenarlara doğru dağıtın. Üçüncü aşamada ruju tekrar dudak içlerinizden uygulayın ve kenarlarına fırça ile tekrar dumanlı bir görüntü oluşturacak şekilde dağıtın.

Birden çok ruj kullanacaksanız rujları açıktan koyu renge doğru uygulayarak hem ters ombre efekti yaratabilir hem de dumanlı bir dudak görünümü elde edebilirsiniz. Açık rengi dudak fırçanızla dudak kenarlarınıza dağıtarak uygulayın. Daha sonra ikinci ruju tüm dudağınıza uygulayın ve kenarlarını yine fırça ile dağıtın. Üçüncü ruju ise dudak kenarlarınıza çok yaklaştırmayacak şekilde uygulayın ve fırçanızla dudak kenarlarınıza sürdüğünüz rujla karıştırın. Böylece dumanlı bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Görünümü tamamlamak için ıslak bitişli bir lipgloss sürmeniz dudaklarınızın çok daha çekici görünmesini sağlar.

Hangi göz makyajı ile kullanılır?

Dudaklarınızı ön plana alacağınız için sade ve rol çalmayan bir göz makyajı yapmanız daha yerinde olacaktır. Örneğin ince bir eyeliner ve rimel kullanarak sadece göz çevrenizi belirginleştirebilirsiniz. Ya da yumuşak bir göz kalemini hafifçe kirpik diplerinize sürüp dağıtarak dudaklarınızla uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli