Saç kırıkları nasıl önlenir?

Saç kırıkları nasıl önlenir?

Saçımızın ne derece yıprandığına bağlı olarak günlük ve haftalık bakımlar uygulayabiliriz. Günlük bakımlarda saçın dayanıklılığını artıracak kremleri ve kondisyonerleri kullanmalıyız. Bu kremler saçımızın çevresinde koruyucu bir tabaka oluşturarak elastikiyeti artırır ve kırılmaları büyük oranda engeller.

Haftada bir bitkisel yağlarla yapılan masajlar saçların beslenmesine yardımcı olur.  Zeytinyağı, kayısı yağı ve susam yağı gibi yağlarla saçlarımızın yapısındaki dayanıklılığı artırır. Bu yağları akşamları masajla uyguladıktan sonra sabaha kadar kalması için saçımızı havluyla sararak yatabiliriz.

Bazı şampuanlar doğal nemlendiriciler içerir. Bu nemlendiriciler saçın doğal dengesinin korumasına yardımcı olur. Doğal nemlendiriciler içeren şampuanlar ve saç bakım ürünlerini tercih etmeye özen gösterin.

Saç tipinize uygun şampuan seçmek ise oldukça önemlidir. Çünkü sık sık değiştirilen ürünler saçın doğal dengesini bozarak kırıkların artmasına neden olur. Saç derinizin nefes almasını sağlayacak ve yağ dengesini bozmayacak ürünler kullanmaya özen gösterin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort