Saç Bakım Çılgınlığı!

Saç Bakım Çılgınlığı!

18Merhaba, biz kadınlar olarak saçlarımızla ilgilenmeyi pek severiz. Her kişisel bakım mağazasında bulunan saç ürünleri ile de çok ilgileniriz. Neticede saçlarımız bizi tamamlayan en önemli unsurumuzdur. Bakımlı görünmesini, ışıltı ve hacim kazanmasını da hepimiz isteriz. Benimde saçlarımla alakalı isteklerim bu yönde olunca, hemen araştırmalarıma başladım.

Araştırmalarıma geçmeden önce 5-24 Eylül arasında en sevdiğim kişisel bakım markası olan Yves Rocher’de saç bakım ürünlerinde olacak indirimi anlatmak istiyorum. Yves Rocher markası çok güvendiğim ve beni pek çok yönüyle cezbeden bir markadır. Ürünlerinin içerikleri %100 bitkisel olmakla birlikte, paketlerinin plastik olmayan yapısı da çok başarılıdır. Kısacası Yves Rocher’nin ürünleri tam olarak doğa dostudur. Eğer sizinde saç bakım ürünlerine ihtiyacınız varsa, bu kampanyayı kaçırmayın ve muhakkak ürünlere bir göz atın.

Bu arada, saç ürünleri arasında kararsızlık yaşıyor ve hangi ürünleri tercih etmeniz gerektiğini bilemiyorsanız Yves Rocher’nin sitesinde saç testi de bulunduğunu unutmayın. Bu testi yaparak saç yapınızı tespit edebilir ve buna göre kullanmanız gereken ürünleri rahatlıkla görebilirsiniz. Ben bu testi yaparak saçlarımın “normal” kategorisinde olduğunu öğrendim.

Araştırmalarıma geçecek olursam, saçlarımın normal olması itibariyle saç uçlarımın çok kuru ve hatta nemsiz olduğunun da farkındaydım. Bu kuruluğun esas sebebinin, saçlarımın boyalı olması ile alakalı olduğunu da biliyordum. Fakat, saç diplerim için “normal” şampuan; saç uçlarım için ise “kuru saçlara özel “ şampuan kullanmam imkansızdı. Ben sadece normal saçlar için olan şampuanları kullanarak, aslında bunca zaman saçlarıma da zarar vermişim. Çünkü kullandığım şampuanların içeriğindeki maddeler saç uçlarımın daha da kurumasına neden olmuş. Ben bunları Yves Rocher’nin saç bakım ürünlerini incelerken fark ettim. Araştırmalarım gösterdi ki, “normal saçlar” için olan şampuanı kullanmam teknik olarak doğru bir davranıştı, fakat  şampuanın içeriğine dikkat ederek bir seçim yapmadığım için hatalı bir davranışa sürüklenmiştim. Bu araştırmamla, Yves Rocher’nin tüm ürünleri %100 bitkisel olduğu için saçlarıma ekstra bir zarar vermek yerine saçlarımı onarabileceğini gördüm.

Öncelikle normal saçlar için olan ve parlaklık veren doğa dostu şampuanını satın aldım. Kullandığım ilk günden itibaren de saçlarımdaki değişikliği gözlerimle görebildim. Üstelik içeriğindeki sefa çiçeği kokusu da saçlarımda bir sonraki yıkamama kadar kaldı ve inanılmaz güzel bir kokuydu. Bundan sonra kullanmak istediğim tek şampuan olarak da hayatıma dahil edilen bu şampuan, tamamen vaat ettiği her şeyi yerine getirdi. Saçlarıma parlaklık verdi. Saçlarımın yıpranmış kısımlarının daha sağlıklı görünmesini sağladı. Ayrıca, saçlarım boyalı olduğu için tararken ve kuruduktan sonra oluşan sertliğinden şikayetçiydim. Bu şampuan saçlarımı yumuşacık yaptı. Gün içerisinde de rahatlıkla saçlarımı açık bırakabildim. Etkilerinin her biri için ayrı bir ürün kullanmam gerekirken, bu şampuan ile hepsini tek ürünle ve tek aşamayla elde edebiliyorum. Bu kolaylık ve rahatlık değil de, nedir?

Son olarak yine aynı markanın olan bir başka favori saç ürünümden bahsetmek istiyorum. Normal saçlar için olan şampuanlar saç uçlarımdaki görünümü düzeltmeyi başardım ama saçlarımda var olan kırıkları tamamen onarmak için bir başka ürün daha kullandım. Ürünün adı, “Yıpranmış Saçlar için Kırılma Karşıtı Serum” olarak geçiyor. Bu ürün, içeriğindeki maddeler anlamında çok başarılı olarak üretilmiş. İçeriğinde kesinlikle paraben, silikon ya da renklendirici bulunmuyor. Yani saçların maruz kaldığı en korkunç 3 madde, bu ürünün içerisinde yer almıyor. Bu nedenle de saçlara gerekli gücü verebiliyor ve kırıkları onarabiliyor. Ayrıca, içeriğinde bulunan jojoba yağının güzel kokusu sayesinde saçlar onarılırken bir de mis gibi kokuyor. Ürünün yapısından bahsedecek olursam da, kesinlikle yağlı ya da yapışkan bir görünüm vermediğini söyleyebilirim. Ben yıpranmış saçlar için gece serumunu daha çok yazın kullanmayı tercih ettim. Ürünü gece kullanmayı daha çok seviyorum çünkü, ben uyurken saçlarımın onarıldığını ve sabah uyandığımda yenilendiğini hissediyorum.

Yves Rocher’de başlayacak olan indirimle bahsettiğim bu iki ürünü almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Piyasadaki diğer saç bakım ürünlerine göre oldukça uygun fiyatlı olan ve performansı mükemmel olan bu ürünlerden hangilerine ihtiyacınız varsa muhakkak temin edin. Saçlarımızın çok önemli olduğunu ve onlara çok iyi bakmamız gerektiğini de unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort