Manikür Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Kural

Manikür Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Kural

Manikür, tırnak bakımının temelidir. Manikür, kullandığınız ojeyi ve tırnağınızın üzerine yaptığınız bakımı daha da güzel ve çekici bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. İşte bu yüzden manikür yaparken  dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Manikür yaparken dikkat edilmesi gereken 7 Kural;

1. Manikürün temelinde kullandığınız malzemenin kalitesi yatmaktadır. Bu sebeple, manikür sırasında kullandığınız penslerin, törpülerin, makasların ve diğer tırnak bakım ürünlerinin kaliteli malzemeler olmasına çok özen gösterin.

2. Manikür esnasında yapılan yanlış uygulamalar (hatalı törpüleme, sert malzemeler kullanma) tırnak yüzeyinizin çizilmesine, tırnaklarınızın çatlamasına, şeytan tırnaklarının oluşmasına veya tırnaklarınızın kırılmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple, sert malzemelerle tırnak etlerinizi açmaktan sakının. Törpüleme işlemi sırasında da tırnaklarınızı yanlardan ortaya doğru olacak şekilde çok yumuşakça törpüleyin.

3. Tırnak etlerinizi kesmek için kullandığınız penslerin kötü olması ve bu yüzden koparılarak kesilmesi veya tırnak etlerinizin fazla kesilmesi sonucunda tırnaklarınızın kenarlarında sertleşmeler, kurumalar ve çatlamalar meydana gelmektedir. Bu nedenle, manikür için seçeceğiniz penslerin kalitesi çok önemlidir. Örnek olarak Cobalt Solingen pensleri olabilir. Bu marka bu konuda bir uzman olmuştur artık. Ve ilk defa manikür yaptırıyorsanız bizim önerimiz tırnak etlerinizi kesmek değil, bunun yerine geriye doğru ittirmeniz olacaktır.

4. Hijyen manikür için en önemli şeylerden biridir. Eğer kuaförlerde veya manikür salonlarında yaptırıyorsanız kullanılan aletlerin sterilize edilmiş olduğundan mutlaka emin olun. Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için bunlara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bizim önerimiz, malzemenizin sizin olması ve yaptıracağınız zaman yanınızda götürmeniz, en güvenli yöntem bu olacaktır.

5. Manikür esnasında yapılanların yanında, sonrasında uygulayacağınız işlemler de tırnak bakımınız ve manikürünüzün güzel olması için çok önemlidir. Tırnak etlerinizin kurumaması için tırnak eti besleyici yağlar kullanmanız ve manikür ile hassaslaşan ellerinizi ve tırnaklarınızı dış etkenlere karşı koruyan bakım ürünleri veya ojeler kullanmanız çok önemlidir.

6. Manikür sonrasında ellerinizin de güzelce nemlendirin, çünkü manikür ile birlikte ışıldayan tırnaklarınızın ellerinizle bir uyum içerisinde olması ve bu bütünü tamamlaması açısından ellerinize de göstereceğiniz özen çok önemli olacaktır.

7. En son kural, el bakımınızı ve tırnak bakımınızı mutlaka ve mutlaka düzenli olarak sürdürmeniz, bunu hem sağlığınız hem de güzelliğiniz için bir alışkanlık haline getirmeniz çok önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort