Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür Nasıl Yapılır?

Kadınların hemen hemen tamamı ellerinin güzel görünmesini çok önemser. El bakımının en önemli uygulaması şüphesiz ki manikürdür. Biz şimdi size aşağıda adım adım manikür nasıl yapılır bunu anlatacağız. manikür nasıl yapılır yazımızı okumadan önce şunu mutlaka hatırlatmak isteriz ki, el bakımında ve manikürde hijyen en önemli dikkat edilmesi gereken noktadır. Her kullanımdan sonra manikür malzemelerinin sterilize edildiğinden mutlaka emin olunuz.

İşte size adım adım manikür nasıl yapılır;

Adım Adım Manikür

1. Öncelikle parmaklarınızı ılık su ile dolu bir kabın içine koyun ve bir süre burada bekletin. Tırnaklarınızdaki kiri alması için suyun içine bir dilim limon atmanız faydalı olacaktır.

2. Derinizin yumuşadığını hissettiğiniz zaman parmaklarınızı dışarı çıkartın ve kurulayın ve bir manikür kürdanı ile tırnaklarınızın içindeki kirleri temizleyin.

3. Bir kütikül kremiyle tırnaklarınızın etrafına ve kütiküle baş parmağınızın içiyle masaj yapın. Masaj yaparken, parmağınızı yuvarlak çizerek hareket ettirmeye özen gösterin.4. Manikür kürdanının keskin ucunu bir törpü ile düzleştirip kütikülün altına doğru kaydırın ve hafifçe kütikülü kaldırın. Asla keskin ya da metal uçlu bir manikür kürdanı kullanmayın. Asla kütikülü kesmeyin ve kütikül giderici kullanmaktan kaçının.

5. Elinize bolca krem sürün ve hafifçe masaj uygulayın.

6. Oje sürerken öncelikle tırnaklarınızı asetonla eski ojeden tam olarak arındırdığınıza emin olun. Kütikülün etrafında oje kaldıysa , asetonlu bir pamuk parçasını manikür kürdanının etrafına sarıp, kütikül çevresindeki eski ojeyi temizleyin.

7. Pigmentlerin emilmesini engellemek için ilk olarak tırnaklarınızı bir kat boyayın. Sonra bir kat daha oje sürün.

8. Son olarak ojelerinizin üstüne parlatıcı sürün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort