Lohusa Gecelik Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Lohusa Gecelik Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kadınların hayatlarında hamilelik, lohusalık gibi özel dönemler vardır. Bu süreçler kadınlar için hem zorlu hem de heyecan vericidir. Özellikle yepyeni deneyimlerin yaşandığı lohusalık dönemi kadınların vücutlarında birtakım değişiklerin olması demektir. Doğumdan kalan kilolar, hormonal ve duygusal değişimler ile aşırı stresli olma hali lohusalığın getirmiş olduğu zorluklar arasındadır.

Bu dönemde annenin dikkat etmesi gereken pek çok nokta vardır. Kıyafet seçimi konusunda da kadınlar lohusalığa uygun tercihler yapmak durumundadır. Lohusa gecelik konusunda annelerin zevkine ve konforuna uygun onlarca kaliteli ve güzel modeller bulmak mümkündür.

Lohusa Gecelikleri Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

 Lohusa kadınlar yeni doğan bebekleri ile tüm gün ilgilenmek durumundadır. Emzirme, gaz çıkarma, alt temizleme, uyutma derken kadınlar devamlı hareket halinde olur. Bu dönemde anneler normalden çok daha fazla terleme problemi ile karşılaşır. Hormonların da etkisi ile bunalma ve sıkıntı hissetme durumu söz konusudur. Bu nedenle seçilen lohusa gecelikleri bol kesime sahip ve pamuklu kumaş ile üretilmiş olmalıdır.

Ayrıca terletmeyen ve nefes alan bir yapıda olması da kadınların lohusa geceliklerinde olmazsa olmaz bir detaydır. Cildi tahriş edebilecek, rahatsızlık verecek derecede sıkı giysiler annelerin rahat hareket etmesini önler. Bebeğini devamlı emzirmek durumunda olan lohusa anneler düğmeleri kolay açılabilen bir lohusa geceliği tercih etmelidir.

Ne Tarz Lohusa Gecelik Modelleri Vardır?

Lohusa gecelik modelleri herkesin zevkine ve kilosuna uygun şekilde üretilmektedir. Zaten hamilelik döneminde anneler çok fazla kilo alığı için bol ve rahat kesime sahip ürünler üretilir. Vücudu tam anlamıyla sarmayan ve annenin hareketini kısıtlamayan lohusa gecelikleri şıklık bakımından da birçok detaya sahip olabilir. Özellikle yaka, göğüs altı kısmındaki dantel, güpür ve işlemeler lohusa giyimlerine ayrı bir hava katar. Gecelikler boydan uzun ya da kısa modelde olabilir.

Lohusa Geceliklerinin Üretim Özelikleri

Karın bölgesi daha geniş kesime sahiptir ve annenin rahat etmesini sağlar. Alt üst pijama, elbise şeklinde ya da sabahlıklı takım lohusa giyim ürünleri tercih etmek mümkündür. En fazla tercih edilen lohusa gecelik rengi beyaz olsada; pembe, mavi, krem gibi renklere de oldukça revaçta olan seçenekler arasındadır. Lohusa gecelikleri annelerin fazla kilolarını da gizlediği için çok fazla tercih edilir. Son zamanlarda birbirinden zarif ve göz alıcı lohusa giyim ürünleri üretilmektedir. Hatta anneler hastanede bu lohusa geceliklerini giyerek bebekleri ile fotoğraf çekimi yaptırır. Lohusa taç ya da bantları da geceliklerin tamamlayıcısı olarak annelerin saçlarını süsler.

Lohusa Geceliği Neden Önemli?

Eğer lohusalık döneminde, özellikle de ilk günlerde gecelik yerine normal ve sıkı kıyafetler tercih edilirse annenin konforu düşecektir. Daha fazla terleme, rahat hareket edememe gibi durumlar söz konusu olacaktır. Ayrıca lohusa giyim ürünlerinin pamuklu kumaşa sahip olması da bebeğin anne kucağında daha rahat etmesini sağlar ve cildini tahriş etmez.

Kendini rahat ve huzurlu hisseden anne stres konusunda daha da gevşemiş hisseder ve bebeği ile ilgilenmekten daha da keyif alır. Lohusa geceliklerinin geleneksel önemini de göz ardı etmek imkansızdır. Misafirlere ikram edilen şerbetler, lokumlar kadar annenin üzerine giydiği lohusa geceliği, terliği de o kadar önemlidir. Türk geleneklerinde mühim bir yere sahip olan lohusa gecelikleri her annenin hayallerini süsler ve hayatta bir defa da olsa tercih edilir. Hem şıklık hem de rahatlık bakımından anne için biçilmiş kaftan olan lohusa gecelikleri ile bu dönemin tadını çıkartmak mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort