Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem Midir?

Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem Midir?

1995 yılından bu zamana kadar lazer epilasyon tedavileri uygulanmaktadır. Lazer epilasyon tedavileri ile birlikte, birçok hasta istenilmeyen tüylerinden kurtuluyordu. 2008 yılına kadar lazer epilasyon uygulamaları ağrılı bir işlem olarak uygulanıyordu. 2008 yılından sonra, teknolojinin gelişmesi, lazer epilasyon teknolojisinde de yeniliklere sebep olmuştur. Son yıllarda yenilenen lazer teknolojisiyle ağrısız bir biçimde, 40 dakika gibi bir sürede tüylerinizden kurtulabilmektesiniz. İstenilmeyen tüylerden kurtulmak için birçok hastanın başvurduğu lazer uygulaması günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Güvenilir ve hijyen kurallarına uygun lazer epilasyon merkezlerinde, ağrısız biçimde tüylerinizden tamamiyle kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyonda kullanılan son teknolojik aletler, ağrıya sebep olmamaktadır. Lazer epilasyonun ağrılı geçip geçmemesi, kişinin acı eşiğiyle de alakalıdır.

 

Lazer Epilasyon Yaptıracak Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

 

Günümüzde kullanılan lazer epilasyon aletleri, istenilmeyen tüylerden kısa bir sürede ve ağrısız biçimde kurtulmanızı sağlar. Vücudun her bölgesine kolaylıkla yapılabilmektedir. Lazer epilasyon uygulaması yapacak kişilerin, uzman ve tecrübe sahibi kişilerden oluşması gereklidir. Her bireyin acı eşiği farklı olması nedeniyle lazer yapılırken batma hissi gibi bir his olamaktadır. Çok hafif bir his olsa da kişilerin acı hissine göre farklılık göstermektedir. Özellikle bayanlar, lazer epilasyon olurken, genital bölgede hafif acı hissi duyduklarını belirtmektedirler. Ancak bu konuda, kremler önerilerek, epilasyon öncesi ve sonrası ağrı hissedilmesi önlenmektedir. Hassas cilde sahip kişilere krem kullanmaları tavsiye edilmektedir.

 

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Lazer epilasyon olacak bireyler; hijyen kurallarına uygun ortamlarda ve tecrübe sahibi kişiler tarafından yapılmasına dikkat etmesi gerekmektedir. Epilasyon sonrasında uygulanan alanda kızarma ve şişlikler olabilmektedir. Bu şikâyetler normal olmakla birlikte, özel kremler ile iyileşebilmektedir. Lazer tedavisi yapılan cilde, daha öncekinden daha iyi bakılması gerekir. Epilasyon sonrasında cildin güneşe maruz kalmamasına dikkat edilmelidir. Epilasyon yapılan alanın kuru kalmamasına dikkat edilmelidir. Lazer epilasyon uygulanırken hissedilen çok hafif batma hissi, sonrasında kendiliğinden geçmektedir. Bireylerin ağrı eşiğine göre farklılık görüldüğünden, ağrılı bölgeye özle kremler kullanılarak, ağrı oluşması engellenir. Lazer epilasyon sonrasında bakımın iyi yapılmasına dikkat edilmelidir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort