Kamasutra Nedir Derseniz

Kamasutra Nedir Derseniz

Uyumlu Bir İlişki İçin Ne Yapmalıyız?

 

Farklı iki insanın bir hayatı paylaşması kulağa hem çok zor hem çok heyecan verici geliyor. Birbirleri ile tanışmadan önce tamamen bireysel, kendilerine özgü bir hayatları varken tanıştıktan sonra bu tek kişilik hayat, iki kişinin sorumluluğunun yüklenildiği zor bir yaşama dönüşür.

Bu iki kişilik aile yaşamının keyifli yanlarını ön plana çıkarmak ve mümkün olduğunca stresini azaltmak için öncelikleri birbirlerini çok iyi tanımaları ve sonrasında da son derece anlayışlı olmaları gelmeleridir. Birbirlerini iyi tanıyıp anladıklarında ancak o ilişki sıkıntı yaşamadan devam edebilir. Bir ilişkiye zarar veren belli başlı durumlar vardır. Bunlar; çiftlerin birbirlerini suçlaması ya da herhangi bir suçlama karşısında bir tarafın direk savunmaya geçmesi ya da birbirlerine karşı aşağılayıcı sözcükler kullanmalarıdır. Birbirlerine baş başa geçirecekleri yeterli zamanı ayırmamaları cinsel hayatlarını da olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden hiç yaşamadıkları deneyimleri paylaşmaları ilişkilerini canlandırarak farklı bir noktaya getirebilir. Bunun üzerine bir çok öğreti bulunuyor.

Kamasutra bunlardan en popüler olanıdır. Kamasutra nedir derseniz en bilinen ismi ile cinsel birleşme yoludur. Ancak aslen ismi Hindistan kökenli bir yaşam tarzı ve Hintçe “zevkin kitabı” anlamını taşıyor. Bu öğretinin amaçları arasında sadece birleşme pozisyonlarını anlatmak yoktur. Bu pozisyonların ne işe yaradığı da anlatılır. Çiftler arasındaki dengeyi sağlama ve yaşamı sevdirme bu öğretinin amaçları arasındadır. Cinsel birleşme esnasında yapılabilecek farklı pozisyonların estetik isimleri ve detaylarının ilişkiye olan getirilerinin neler olduğu anlatılır. Ayrıca anlatılanlara göre birbirleri ile göz teması kurabildikleri pozisyonlar ağırlıktadır ve bu pozisyonlarda birleşmenin daha heyecan verici olduğu söylenir. Hangi şeklin ne anlama geldiği ve ne kadar zor olduğu konusunda da bilgilendiren öğreti, çiftleri önceden uyarmış olur. Tek tek tüm detayları ile anlatılan bu öğreti çiftleri son derece bilgilendirir. Çiftlerin arasındaki uyumu, dengeyi sağlayan dünya öğretilerinden sadece biri olan kamasutra hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için çeşitli yerlerden araştırılabilir. Çünkü bu tarz öğretiler sayesinde çiftler ilişkiyi daha kolay yürütme şansına sahip olabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort