İnce Telli Saçlar İçin Bakım

İnce Telli Saçlar İçin Bakım

Her saç tipi özel bakım ister, elbette ince telli saçlar da öyle.  İnce telli saçlar bakımı doğru yapılmazsa kuru ve cansız görünür. İnce telli saçların hacimli ve sağlıklı görünmesi için bazı özel saç bakım yöntemleri vardır. Bu bakımlardan biri haftada birkaç kez badem yağı ya da zeytinyağı ile masaj yapmaktır. Bu masaj saç derisini yumuşatmaya ve saç uçlarının kırılmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca saç derisindeki kan akışını hızlandırır.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Yağı Tarifi

Bakım yağlarını ısıtarak da kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler;

  • Badem Yağı (2 çay bardağı)
  • Hindistan cevizi yağı
  • Susam Yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Saç bakım yağlarını ısıtarak da kullanabilirsiniz. 2 çay bardağı badem yağı, hindistan cevizi yağı ya da susam yağını kısık ateşte birkaç dakika ısıtın.  Sıcaklığı kontrol etmek için bileğinize sürebilirsiniz. Sıcaklığın uygun olduğundan emin olduğunuzda parmaklarınızla masaj yaparak saç derisine 10-15 dakika uygulayabilirsiniz. Kalan yağı ise saç uçlarınıza sürüp yarım saat bekleyin ve şampuanla saçınızı yıkayın. İnce telli saçlar için çok faydalı bir bakım olan bu yöntem saçınızın yumuşamasını sağlayacak ve kırılmasını da önleyecektir.

Bir diğer yöntem ise yoğurtlu bakım maskesidir, bu maske de saç bakımı için çok faydalıdır.

İnce Telli Saçlar İçin Yoğurtlu Bakım Maskesi

Gerekli Malzemeler;

  • Badem Yağı
  • Yoğurt
  • Limon Suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Yarım çay bardağı badem yağını içinde 3-4 kaşık yoğurt ve 1 yemek kaşığı limon suyu ilave edilip karıştırılır. Hazırlanan karışım saça sürülüp bone takılarak 30 dakika beklenir, ılık su ve şampuanla yıkanır. Yağın çıkması biraz zor olabileceği için 2 kez yıkamakta fayda var. Ayrıca banyodan sonra saçlarınıza nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Yıpranan ince telli saçları onarmak içinse bal ve muz maskesi uygulanabilir.

Yıpranan İnce Telli Saçlara Bakım Maskesi

Gerekli Malzemeler;

  • Zeytinyağı (2 yemek kaşığı)
  • Bal (1 yemek kaşığı)
  • Muz (1 adet)
  • Yumurta (1 adet)

Hazırlanışı ve Uygulanışı: 2 yemek kaşığı zeytinyağı 1 yemek kaşığı bal, 1 adet muz ve 1 adet yumurta ile karıştırılır. Diğer maske gibi saça uygulanır ve yarım saat beklenip yıkanır.

İnce Telli Saçların Daha Parlak Görünmesi Nasıl Sağlanır?

İnce telli saçlar daha kolay yağlandığı için parlak bir görünüm elde etmek bir hayli zordur. Eğer saçlarınızın son durulama suyuna birkaç damla limon suyu ve elma sirkesi ilave ederseniz saçınızın parlaklığında gözle görünür bir artış elde edebilirsiniz. Haftada bir kez bu saç bakımını yapmanız yeterli olacaktır.

Tüm bunların dışında sağlıklı beslenmek saçlarımız için yapabileceğimiz en yararlı alışkanlıklardan ve aslında en güzel ve doğal saç bakımından biridir. Gün içinde insan vücudu için gerekli tüm vitamin ve mineralleri almak saçlarımıza çok iyi gelecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort