Giyinme Kültürümüzde Tesettürün Etkisi Artıyor.

Giyinme Kültürümüzde Tesettürün Etkisi Artıyor.

Her geçen gün kendine gelen ve öz kültürüne sahip çıkmaya başlayan toplumumuz, giyinme kültüründe tesettürü tercih etmeye başladı. Özellikle gençler, Osmanlı’dan yadigar kalan ve Anadolu kadınlarının öz kültürü haline gelen tesettür giyim tarzına, yeniden sahip çıkmaya başladı. Yeni modeller, renkler ve tasarımlar, bu modayı takip eden gençler, her yıl yeni renklerin ve yeni modellerin çıkmasını bekliyor.

 

Avrupa Giyim Tarzını Solladı

 

Avrupa’ya has olan, yırtmaç, dekolte, transparan ve dar giyim tarzı, ülkemizde artık eskisi gibi tercih edilmemektedir. Tesettürlü giyinmeyi alışkanlık haline getiren yeni nesil, öz kültürümüz haline gelen tesettürü benimsemeye başladı. Ayakların, yüzün ve ellerin dışında vücudun kapanmasını öngören tesettür, gençlerin ilgisini çekmeye başlamıştır. Renk tasarımları, orjinal olan ve göz kamaştırıcı renk tonları ile tercih edilen tesettür giyim, kışa özel kalın kumaşlarla ve yaza özel ince kumaşlarla üretilmektedir. Dört mevsime göre özel modeller ve renkler, online sitelerde sizleri bekliyor. Özel indirimler, kampanyalar, özel ürünler ve popüler ürünler, ayrı bir şekilde teşhir ediliyor. Popüler olan ve indirimde olan ürünler, online sitelerde, kısa zamanda tükeniyor. Görmeye değer, şık ve zarif ürünlerle, tüketicisini bekleyen bu ürünler, görenleri kendisine hayran bırakıyor.

 

 

Aradığınız Estetiği Yakalayın

 

Estetik denildiği zaman, tesettür giyim akla geliyor. Başörtüsü, kap, kaban, tunik ve pardesü ürünleri takım olarak kullanıldığı için, uyumlu tasarım ve renk seçenekleriyle müşterisine ulaşıyor. Genç nüfusun büyük ilgisi ile bir anda üst sıralara çıkan tesettürlü giyim modası, bize kalan miraslardandır. Osmanlı’dan kalan bu mirasın değeri, her geçen gün biraz daha anlaşılmaktadır. Her yaşa özel tesettür giyim modelleri, Avrupa modellerini solladı. Deriden detaylar, dantelden detaylar, düğme detayları, yaka detayları, cep detayları ve özel desen detayları, tesettürlü giyimi daha renkli hale getirmiştir. Nişana, davete ve dışarıya özel kıyafetlerle, tesettürlü giyinmek isteyenler için, göz kamaştırıcı binlerce model, online sitelerde satışa sunulmaktadır. Binlerce hatta on binlerce modeli, internetten, oturduğunuz yerde, tek tek inceleyebilirsiniz. Kargo ile sipariş edip, kolay ödeme seçenekleriyle, anında bu ürünlere kavuşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, online siteler ziyaret ederek, ‘görülmeye değer’ ürünleri tek tek incelemektir.

 

 

Osmanlı’dan Yadigar Kaldı

 

Tesettür giyimin nereden miras kaldığı bellidir. Dedelerimizin mirası olan tesettür giyimde, Osmanlı izlerini de görebilirsiniz. Özellikle nişanlara özel üretilen özel kaftanlar, göz kamaştırıcıdır. Ferace, tunik, kap, kaban ve benzeri birçok modelde de, yine Osmanlı sanatının inceliklerini görebilirsiniz. Başörtülerde kullanılan desen çalışmaları yine Osmanlı el sanatlarının izlerini taşıyor. Bunun yanı sıra yeni renk tercihleri, tasarım tercihleri ve resim çalışmaları, başörtüsü modellerinde kullanılmaktadır. Tesettür giyim kategorisinin en zengin içeriğine sahip olan başörtüsü, başlı başına bir sektör olarak karşımızı çıkmaktadır. Renk ve tasarımda, her yıl yeni modeller, yeni renkler, yeni çizgiler, müşteri kitlesi ile buluşuyor. Sitelerde, etkileyici modellerin yanı sıra, hesaplı ürünleri de bulabilirsiniz. Bazen öyle indirim yapıyorlar ki, hiç bir yerde görmeyeceğiniz şaşırtıcı indirimleri görebiliyorsunuz.

 

Özel ürün reyonlarındaki veya bölümlerdeki, ürünler ise, kapış kapış gidiyor. Siteye girdiğinizde karşınıza çıkan indirimli ürünleri, başka bir zaman karşınızda bulamayabilirsiniz. Tüm Türkiye’ye aynı anda sipariş özelliği ile çalışan bu firmalar, binlerce ürünü, dakikalar içerisinde tüketiyor. İnternet olanaklarıyla, kargo ve ödeme olanaklarıyla, şaşırtıcı ve çok şık tesettür modellerini, çok kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Detay eklentileri, her yıl değişen bu ürünlerde, göz kamaştırıcı renk, tasarım ve kumaş çeşitleri, büyük bir ilgi ile karşılaşmaktadır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort