El ve Tırnak Bakımı İçin 10 Öneri

El ve Tırnak Bakımı İçin 10 Öneri

Hangi kadın ellerinin güzel görünmesini istemez ki? Her kadın el bakımına özen göstermek ve ellerinin daima güzel görünmesini istemektedir. Bizler de sizin için el bakımı ile ilgili aşağıdaki önerileri hazırladık.

Yapılması Gerekenler;

1) Nefes alabilmeleri için zaman zaman tırnaklarınıza oje sürmeyin.

2) Mutfağınızda mutlaka bir el kremi bulundurun ve elinizi her yıkamadan sonra güzelce kremleyin.

3) Ev işi yaparken ya da bahçe işi yaparken eldiven giyinmeye özen gösterin. Eldiveninizi  giyinmeden önce de ellerinizi iyice kremleyin.

4) Tırnaklarınızı güçlendirmek için tırnaklarınıza güçlendirici yağ sürün. Her gün kalsiyum ve bol miktarda A vitamini içeren yiyecek ve içecekler tüketmeye özen gösterin.

5) Tırnaklarınızı enfeksiyona karşı korumak için manikür setinizi daima temiz tutun. Ayda en az bir kez de profesyonel manikür yaptırmanızda fayda var.

6) Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmanız  ve çok fazla yüzmeniz tırnaklarınızı kurutacaktır. Tırnak ve kütiküller sürekli olarak nemlendirilmelidir kuruma olmaması için.

7) Toz almak, ev işi yada bahçe işi gibi pis işlerle uğraşmaya başlamadan önce bir sabunu tırnaklarınızla kazıyın. Tırnaklarınızın altına sabun birikecek ve kir giremeyecektir, böyleikle sonrasında tırnak temizliği yapmanız çok kolay olacaktır.

8) Ojelerinizin siz banyo yaparken aşınmaması için banyoya girmeden önce tırnaklarınıza krem sürmeniz bunu engelleyecektir.
9) Şayet tırnağınız kırılırsa, onu iyice törpüleyin ve o sırada yapay tırnak kullanabilirsiniz. Eğer kırık çok kötüyse, kırık tırnaktaki ojeyi sökün ve kırık olan kısmı bantla tırnağın geri kalanına yapıştırın ve tekrardan oje sürün.

10) Tırnaklarınız eğer çok çabuk kırılıyorsa, tırnaklarınıza mutlaka yağ sürmeyi ihmal etmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort