Dökülen Saçlara Saç Bakım Maskeleri

Dökülen Saçlara Saç Bakım Maskeleri

Yaz günleri çok uzakta değil ve buna rağmen siz hazır değil misiniz? Dökülen saçlarınız ve saç deriniz mükemmel bir yaza hazır değil, havuzda dökülen saçlarınız güneş altında kuruyan ve pul pul dökülen saç deriniz rahatsız mı ediyor? Tüm bunların yanında güzellik merkezlerinin ve eczanelerin önerdiği ilaçların fiyatlarına yaklaşamıyorsanız geleneksel tekniklere bir göz atmaya ne dersiniz? Ucuz ve başarılı önerilerimiz göz ardı etmeyip uygularsanız memnun kalacağınızı garanti ediyoruz.

Saçlarımız için birçok doğal çözüm mevcut bunların en etkili doğal bitki uygulamalarıdır. Aşağıda yer alan birkaç örnekten, cildinizin ve saçlarınızın kimyasına en uygun ve temini en rahat olanını seçerek güzelliğinizi bir adım daha ileriye götürebilirsiniz. Saç dökülmelerinizi azaltarak daha güçlü ve canlı saçlar elde edebilirsiniz. Dökülen saçlara saç bakım maskeleri uygulayabilir ve bu maskeleri rahatlıkla evinizde hazırlayabilirsiniz. Birkaç saç bakım maskesi örneği verelim.

Isırgan Otlu Karışım Maskesi

Bir miktar taze ve doğal olduğuna inandığınız ısırgan otu, ceviz, kayın ve mürver yaprağı ile bir kırlangıç otu sapını beraberce soğuk suya koyup su kaynayıncaya kadar hafifçe karıştırın ve sonrasında üç dakika demlemeye bırakın. Bu suyun yarısıyla ve Marsilya sabunu ile saçınızı yıkayın, sonra kalan demlenmiş suyun bir miktarı ile saçlarınızı durulayın ve en son kalan su ile saç diplerinizi biraz ovun ve sonra saçınızı kurutun. Bu maskeyi on günde bir saçlarınıza uygulayın. Göreceksiniz ki saçlarınızın dökülmesi kaybolacak, daha hızlı uzayacak ve daha canlı görünecek.

Evde Doğal Saç Maskeleri Yapabilirsiniz;

Dökülen saçlara saç bakım maskeleri evde bulunan malzemelerinizle hazırlayabilir ve bu maskelerle saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz. 5 yemek kaşığı zeytinyağı ile 2 yumurtayı çırpınız. Bu karışımı saçlarınıza sürünüz ve on dakika beklettikten sonra durulayınız ve güzelce şampuan kullanarak yıkayınız.
*Yumurta yerine zeytinyağı ve bal karıştırarak da aynı maskeyi yapabilirsiniz.

Saçlarınızın Dökülmemesi İçin Saç Bakım Kürleri Kullanın

Saçlarınızın dökülmesini engellemek istiyorsanız saçlarınızı çok iyi temizlemelisiniz ve saç bakım kürleri ile bakım yapınız. Banyodan saçlarınızı duruladıktan sonra bir fincan limon suyu ya da elma sirkesini durulama suyuna karıştırıp kullanabilirsiniz. Bu saçlarınızın daha fazla temizlenmesini sağlarken, aynı zamanda daha parlak saçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Sarımsak Mucizesi

Dökülen saçlara saç bakım maskeleri için kullanılan, saçlarınızın dökülmesini engelleyecek hatta saç bile çıkaracak doğanın mucizelerinden biri sarımsaktır. Sarımsak ayrıca saçkıran hastalığına da iyi gelmektedir. Üç dört diş sarımsağı havanda ezin ve suyunu çıkarın. Yarım saç bardağı zeytinyağını üzerine ilave edin ve saç dökülen bölgeler başta olmak üzere bütün saç derinize uygulayın. Saçlarınıza arada masaj yaparak derinizin maskeyi emmesini sağlayın. Hatta ufak ufak ince uçlu bir iğne de batırabilirsiniz. Daha sonra sarımsaklardan arınana kadar saçınızı durulayın. Saçlarınızı iyice şampuanla yıkayın. Bunu 2-3 günde bir uygulayın bir ay içinde kesin sonuç alacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort