Doğal El ve Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal El ve Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakım ve güzel görünmek bir bütündür. En dipten en başa kadar güzel görünmek için bakım her zaman gereklidir. Özellikle eller zarafetin temsilidir. Peki, güzel ve pamuk gibi ellere sahip olmak için neler yapmalıyız.
Öncelikle ellerimize neler zarar verir bunları bilelim.

Ellerimize Neler Zarar Verir ?

  • Çok soğuk – Çok sıcak. Ellerimize çok sıcak ve çok soğuk suyun değmesi zarar verecektir. Bu sebeple hem ellerinizi yıkarken, özellikle de bulaşık yıkarken ılık su tercih etmenizi öneririz.
  • Deterjanlar ve kimyasallar. Deterjanlar ve ev temizliği için kullandığımız ürünler ellerimize zarar verir. El bakımımız ve ellerimizin zarar görmemesi için ellerimizle bulaşık yıkarken, ev temizliği yaparken ve herhangi bir şekilde bir deterjana veya kimyasala temas edeceksek el koruyucu bir eldiven kullanın mutlaka. Bu hem çok ucuz hem de el bakımı için çok etkili bir yöntemdir.
  • Güneş, soğuk,yağmur,deniz, toprak da ellerimize zarar verir.

Ellerimizin zarar görmesi bu kadar kolayken bizim ellerimizi bu etkenlere karşı korumamız ayrı bir önem vermemizi gerektiriyor.

Ellerimizi ve Turnaklarımızı Nasıl Korur ve Bakımını Yaparız?

1) Ellerinizi yıkarken, özellikle de bulaşık yıkarken ılık su tercih etmenizi öneririz. Eğer işimiz sıcak suyla ise mutlaka lastik eldiven kullanın.

2) Eğer evde temizlik yapıyorsanız yine eldiven kullanın ama bu sefer kullanacağınız eldiven türü pamuklu eldiven olsun.
3) Gün içerisinde elleriniz ıslandıktan sonra iyice kurulayın ve el kremi sürün.

4) Yine gün içinde iki ya da üç kere yumuşak sabun ile ellerinizi yıkayın ve bol su ile durulayın.
5) Arada ellerinize vazelin sürün ve eldiven takıp uyuyun. Burada da kullandığınız eldiven pamuklu eldiven olsun. Bu sayede sabah kalktığınızda güzel bakımlı elleriniz olacaktır.

6) Ellerinizin rengi için limon işe yaracaktır.
7) Bir de elleriniz için iyi gelecek birkaç egzersiz yapmalıyız. Bu egzersizlerden ilki yumruk açmadır. Yumruğunuzu iyice sıkın ardından açarken parmaklarınızı iyice açın. Bu egzersizi altı kere yapın.
8) Diğer bir egzersizimiz ise parmaklarınızı ayırmadır. Ellerinizi avuçlarınız yere bakacak pozisyonda önünüze alın ve parmaklarınız ise iyice birbirlerine yapışmış durumda olsun. Sonra yine parmaklarınızı açabildiğiniz kadar açın.

Size verdiğim bu kolay uygulamalarla bakımlı ellere kavuşabilirsiniz. Unutmayın , bir kadının en bakımlı olması gereken yerlerden biri elleri ve tırnaklarıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort