CCleaner el değiştirdi!

CCleaner el değiştirdi!

Popüler sistem temizleme aracı CCleaner’ın artık yeni bir sahibi var. Piriform, ünlü bir siber güvenlik yazılımları geliştiricisinin çatısı altına girdi.

Windows, Mac ve Android için popüler sistem temizleme aracı CCleaner artık başka bir şirketin çatısı altında yoluna devam edecek. Avast Antivirus gibi siber güvenlik yazılımlarının geliştiricisi Avast, CCleaner geliştiricisi Piriform’u bünyesine katmış durumda.

Mac de her sistem gibi uzun kullanımlar sonucu yavaşlayabiliyor. Peki, yavaşlayan Mac nasıl…
Piriform ‘un yeni sahibi Avast oldu

Avast’ın Piriform ne kadarlık bir meblağ karşılığında satın aldığı konusunda detaylar paylaşılmıyor. Öte yandan, tüm Piriform çalışanlarının Avast’a transfer edileceği ve CCleaner markasının bağımsız bir ürün şeklinde çıkmaya devam edeceği açıklandı.

Piriform alımıyla Avast, güvenlik ve performans yazılımları anlamında pazar payını genişletme olanağı elde ederken CCleaner kullanıcılarına ürünlerinin çapraz satışını gerçekleştirebilecek. CCleaner dünya çapında 130 milyon kullanıcıya sahip ve bunların 15 milyonu Android kullanıcısı.

 

Avast ve CCleaner’ın popüler indirme sitelerinde en çok indirilen iki yazılım olduğu ifade edilirken, Piriform’un sağlam Teknolojisinin hız ve yüksek performans ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacağının altı çiziliyor.

Avast’ın geçtiğimiz yıl rakibi AVG’yi 1.3 milyar dolar karşılığında satın aldığını ve böylece 400 milyon yeni kullanıcıya kavuştuğunu da hatırlatalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort