Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Bir kadının gözleri her zaman bir erkekte iz bırakır. Tabii ki öncelik doğal gözlerinizdedir, ancak doğal gözlerinizi de ön plana çıkaran makyajlar vardır.Gözünüzün her detayını ortaya çıkaracak makyajlar kullanmanızı öneririm. Özel davetlerde, günlük yaşamda buğulu göz makyajını kullanabilirsiniz.

Bu makyaj çeşidi sizin, gözlerinizin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Gelin birlikte buğulu göz makyajı nedir, nasıl özelliklere sahiptir ve nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını bu yazıda vermek için toplanalım.

Şimdi, buğulu göz makyajında kullanacağınız malzemeleri ve renklerini sayalım;

  • Öncelikle göz kalemine ihtiyacımız var. Bu renkler de siyah ya da kahverengi olsun.
  • Kaliteli bir rimel. Gözlerinizle birlikte var olan diğer detay da kirpiklerdir. E tabi onları da ortaya çıkarmak, belirginleştirmek gerekmektedir. Onun için de, yoğun bir fırçaya sahip olan, kaliteli bir rimel.

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  1. Buğulu göz makyajı için öncelikle gözün üst kirpik kısmına, siyah ya da kahverengi kalemi enlemesine sürüyoruz. Gözün alt kısmına da aynı işlemi uyguluyoruz. Şimdiki görüntü hoşunuza gitmeyebilir. Ama beklemelisiniz, daha bitmedi ki.
  2. Bir fırça yardımıyla ya da dikkatli kullanmak şartıyla kulak çubuğuyla gözünüzün üstündeki ve altındaki kalemi yavaşça dağıtınız. Dipleri koyu, kaşa doğru olan kısmının da rengini açık tutmaya çalışınız.
  3. Bu işlem bitince, rimelle de kirpiklerinizi belirginleştirerek mükemmel bir göz makyajına sahip olabilirsiniz.
  4. Ayrıca kalem kullanmak istemiyorsanız ama yine de buğulu bir makyaj istiyorsanız onun için de çözümümüz mevcut. Göz kapağınızın ön tarafına açık renk far sürerek, ortadan kaş sonuna kadar olan kısmına da siyah ya da kahverengi farı parmağınızla ya da fırça yardımıyla sürebilirsiniz.
  5. Son olarak bu makyajı da rimelle taçlandırdıktan sonra, tüm dikkatleri üzerinize çeken bir buğulu göz makyajına sahip olabilirsiniz. Evde bu işlemi kendiniz rahatça uygulayabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort