Bakımlı Cilde Sahip Olmanın 7 Yolu

Bakımlı Cilde Sahip Olmanın 7 Yolu

Bakımlı Cilt İçin Neler Gerekiyor?

Kendinize ve cildinize ne kadar iyi bakarsanız o kadar iyi görünürsünüz. Her ne kadar genetik oluşumunuzu değiştiremeseniz de bedeninize karşı nazik olabilir (yeterli uyku , su, ve sağlıklı besinlerle) ve cildinizin durumunu kontrol altında tutabilirsiniz.

1.UYKU : Dilerseniz kısa bir süreliğine uyumadan durmaya çalışın ve uyumanın sizin için ne kadar önemli olduğunu fark edin. Şundan emin olun ki , etkisini hemen cildinizde görüyor olacaksınız.

2.SU : Günde en az yedi bardak su içmek ve sık sık duş almak cildiniz için çok iyi gelecektir.

3.GÜNEŞTEN KORUNMA : Kırışıklıkları, güneş yanığını, kahverengi lekeleri ve kanseri engellemek için yüzünüze mutlaka yapısal koruma içeren koruyucular kullanın . Herhangi bir fondöten bile güneşe karşı belli bir miktar koruma sağlar.

4.SİGARA : Sigara, yüzünüzde ve de ağzınızın kenarlarında kırışıklıklara sebep olur. Aynı zamanda cildinizde lekelerin oluşmasını hızlandırır.5.MAKYAJLA UYUMA : Gece boyunca yüzünüzde bırakacağınız makyaj gözeneklerinizi tıkayacak ve bu da sizlerin cildinize yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri olacak.

6.SAĞLIKLI BESİNLER : Kimyasallar ve koruyucularla yapılan işlenmiş yiyecekleri yemeyin. Balık, kabuklu yemişler, süt, kümes hayvanları, tam tahıllı ekmeklerde bulabileceğimiz selenium, çinko ve magnezyum mineralleri cildimizin bakımlı olmasını sağlayan önemli etkenlerdendir.

7.NEM : Cildinizin tipine uyacak, krem, ya da losyon gibi bir nemlendirici kullanmanız sizin için iyi olacaktır. Gereğinden fazla miktarda kullandığınız ürünler cildinizi tıkayarak gözeneklerinizin nefes almasını engeller.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort