Allık ve Rujun Rengi Aynı Olmalı Mı?

Allık ve Rujun Rengi Aynı Olmalı Mı?

Birçok kadının, hayatları boyunca vazgeçemeyecekleri bir şey varsa o da makyajdır. Kıyafetlerle sağladığı uyumun yanı sıra, biz kadınlara verdiği seksi ve çekici ifade şüphesiz tartışılmaz bir gerçektir. Ancak makyaj ile ilgili bu kadar özgüveni yüksek çarpıcı cümleler kullansakta aslında makyaj, bir kadını vezir de eder rezil de eder.

Doğru renkleri doğru oranlarda, giyime gösterdiğimiz özen kadar doğru kombinlemek gerekir. Giyim kadar hassas bir konudur makyaj da. Önemli olan aslında makyaj yapmak değil, makyaj ürünlerini ne kadar iyi kullandığınızla alakalı. Eğer kullanamıyorsanız ya hiç bulaşmamalı bu işe ya da bir kaç öneri ile harika çözümler üretmeli.

Estetik kaygılarımızın ve de genç görünme arzumuzun tepkimesi olarak hayatımızda önemli bir yere sahip olan makyajda özellikle dikkat edilmesi gereken bir husus var ise, o da allık ve ruj arasındaki ahenktir. Ortamlarda günün prensesi olacağım derken abartılı ve yanlış tonlarda kullandığınız allık ve ruj yüzünden, kokoş olarak etiketlenmek pekte hoş olmaz sanırım.

Allık ve ruj rengi aynı olmalı mı? Alık ve ruj rengi arasında ton farkı olmalı mı? Allık ve ruj arasındaki ton farkı nasıl olmalı? Aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını, kısa ve net şekilde cevaplandırıyoruz;

Makyaj ile doğal bir görünüm sağlayabilmek kadınların en büyük kaygılarından. Bu nedenledir ki,

  • Allık renginizin öncelikle ten renginizle uyum sağlaması ardından rujunuzla iyi bir bütün olabilmesi gerekir.
  • Ruj ve allığın renklerini bir birine yakın renkler olarak seçmeli, allığınızın tonunu rujunuzdan bir iki ton daha açık olarak belirlemelisiniz. Örneğin; şeftali tonlarında bir allık kullanıyorsanız, yine şeftali tonunda, bir tık daha koyu bir ruj kullanmalısınız.
  • Allık rengi seçiminizi pembe yaptıysanız, bir iki ton daha koyu, pembe bir ruj ile makyajınıza doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • Unutmayın, allık ve ruj alırken hangi renk seçimini yaparsanız yapın kural budur. Rujunuz aldığınızdan bir ton daha koyu ya da kullanacağınız allık rujunuzdan bir ton daha açık olmalıdır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort