4.Sınıf Matematik Konuları

4.Sınıf Matematik Konuları

Okulistik başta öğrenciler olmak üzere öğretmenler ve velileri de içerisine alan dijital bir eğitim ve öğretim platformudur. Dersler, sınavlar, kitaplık, oyunlar, filmler ve kantin olmak üzere altı bölümden oluşur. Dersler MEB müfredatına uygun konu anlatımları, etkinlikler, çalışma kağıtları, konu testleri, soru çözümü videoları, derslere yardımcı e-kitaplar olarak hazırlanmıştır.

Öğrenciler için ders çalışmayı oyun, film, video ve çeşitli etkinlikler ile keyifli hale getiren Okulistik, ilkokul, ortaokul, TEOG demeden velileri ve öğretmenleri de hazırlıyor. Türkçe, matematik, İngilizce, fen bilimleri, sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin bulunduğu pakette öğretim yılı süresince işlenen tüm konuları Millî Eğitim Bakanlığı programına tam uyumlu olarak yer alır.

Örneğin; 4. sınıf matematik konuları ile ilgili interaktif anlatımlar öğrenciyi sıkmadan başarısını ölçer. Ders anlatımları gerçek öğretmenler, animasyonlar ve eğlenceli etkinlikler ile desteklenerek öğrencinin sıkılmadan anlayabileceği en iyi şekle getirilerek hazırlanır. Etkinlikler öğrencinin konuyu ne kadar öğrendiğini hemen tespit ederek yönlendirmelerini ona göre yapıyor. Sonrasında konu ile ilgili testler de çözülerek öğrencinin sınavlara en iyi şekilde hazırlanmasını sağlıyor ve detaylı bir başarı ölçümü yapıyor. Ödevler ise basılabilir olduğundan öğrencinin konuyu kavrama düzeyini ve yorumlama becerisini geliştiriyor.

Konular o senenin müfredatında neler var ise değişmeksizin paketin içinde yer aldığından öğrenciler zaten okulunda gördüklerini tekrar yaparak daha iyi kavramış olur. Bu durum o sınıfın öğretim yılındaki tüm dersler ile ilgili olur. İsterlerse e-kitap denilen yardımcı kitaplar ile çalışmalarını artırabilirler. Aynı zamanda sınava yönelik bir çalışma da yapacak olduklarından Okulistik’ i kullandıkları süre boyunca başarıları denetim altında olur. Sanal bir okul olduğundan kantin bölümünde de arkadaşlarına ulaşıp mesaj atabilir ve öğrendikleri bilgiler ile ilgili paylaşımlarda bulunabilirler. Böylece arkadaşları ile bilgi alışverişi yapacaklarından dolayı hem sosyalleşip hem de ders çalışmış olurlar. Yapılandırıcı bir eğitim modelini benimseyen Okulistik, doğrudan aktarım yani ezberci eğitim modeli yerine öğrencinin kendi çabaları ile doğal yoldan içselleştirerek kazanım elde etmesini sağlar. Bu da öğrencinin katılımı ile olan etkileşimli dersler sayesine olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ataşehir escort