Saten veya Ranforce Nevresim Takımı Nedir

Eklenme Tarihi : 09 Kasım 2012, Cuma - 03:55
Saten veya Ranforce Nevresim Takımı Nedir
Saten Nevresim Takımları Nedir? Ranforce Nevresim Takımları Nedir?Eğer ki nevresim takımlarının hammaddeleri aynı ise, aralarındaki kalite farkını gösteren tek bir özellik vardır.

O da kullanılan iplikle birlikte kumaş sıklığıdır.
Saten nevresim takımları denildiğinde anlaşılacak şey, kumaş yapısının saten örgü yapısında olduğudur. Saten kumaşlarda 1 cm2 içerisinde 80 ile 120 tel arasında iplik bulunur. Örgü yapısında ise, 5 çözgü/ 1 atkı ya da 7 çözgü/1 atkı şeklindedir. Bu kadar küçük alanda bu kadar çok ipliğin olması için de haliyle kullanılan ipliğin çok ince olması gerekmektedir. Bunun sağladığı avantaj ise, mamul kumaşta yumuşak bir tuşedir. Fakat hem ince ipliğin fiyatının yüksek olması hem de dokuma sıklığından dolayı, dokuma makinasının randımanın düşmesinden dolayı ortaya çıkan kumaş maliyeti de yüksek olmaktadır.

Ranforce nevresim takımlarında ise kullanılan kumaş türü ranforce kumaşlardır. Ranforce örgü yapısı genel olarak 2 çözgü / 1 atkı, ya da 1 çözgü / 1 atkı şeklindedir. 1 cm2 deki iplik sayısı ise 55 – 70 tel arasındadır. Dolayısı ile daha kalın iplikler kullanılabilir.  Bu özelliklerinden dolayı saten kumaş kadar yumuşak olamamasına rağmen, fiyat olarak çok daha ucuz ürünler elde edilmesini sağlamaktadır.Nevresim takımı yorgan, yastık gibi set parçalardan oluşmaktadır.

Creton nevresim takımlarında kullanılan Creton dediğimiz ucuz kalite kumaşlar ise 1 cm2 de 42-48 tel iplik kullanılan kalın iplikli fiyat olarak çok daha ucuz ürünlerin üretilebileceği kumaş grubudur. Bu kumaşlar diğer gruplara göre çok daha sert kumaşlardır. Ayrıca çekmezlik dayanımları ranforce ve saten kumaşlar kadar olması beklenmemelidir.Seçim sizin :)


Nevresim Takımlarınızı www.evimemoda.com 'dan alın ucuza alın,kaliteli alın.

BU SAYFAYI SIK KULLANILANLARA EKLE - Bu haber 1671 kez okunmuştur.
Bu haberi değerlendirin / oy verin !: 7 / 10


Arkadaşına Gönder

Lütfen Bekleyiniz
Adınız:

Mail adresiniz:

Göndereceğiniz E-posta adres(ler)i ekle:

Kullanıcı yorumları

  • Hiç yorum bulunamadı ilk yorumu yazmak istermisin?

İlgili Haberler

Yeni Foto Galeriler

Yeni Videolar