Kız tavlama sanatı

miyendız, Erkek , 38 , İstanbul

Kız tavlama sanatı
Eve yorgun girdim. “Baba yardım ettt!” dedi. Oğlan hiçbir ödevi için bu kadar ısrarlı yardım et demezdi, yarım etmeye karar verdim. “Yaz” dedim, “üçü birarada kahve gibisin!” Anlayamadı, “Nasıl yani?” diye sordu. Devam ettim. “Hem tatlısın, hem güzelsin hem de dengeli” Yüzü aydınlandı ve hemen yazdı. Bir sonraki gün “Ayyy canım, çok tatlısınnn” yorumuyla oğluma ilk kızı tavlamış olduk…
————————————————————————-
çiçoz, Kadın , 29 , İstanbul
Babam
İlk kez sevgilimden ayrıldığımda, okulu kırmış, ilk kez içki içmiş, salya sümük ağlamıştım. Aramayı düşündüğüm ilk kişi ise babam olmuştu. Akşam babamla işten eve dönüp durumu anlattığımızda onu çağırmadığıma küsen kişi ise annem…

Erkek itirafları, İtiraf Oku, Kadın itirafları kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Sen bu ofiste gözüm kulağımsın

Karımın “Sen bu ofiste gözüm kulağımsın” dediği ve her gün bilgi almak için aradığı sekreterim, her sabah bana “Bugün karınıza ne söyleyeyim?” diye soruyor. Vallahi de bu sefer zamı haketti!

——————–

biricik_oglum, Kadın , 30 , Isparta

Canım oğlum benim
Ağzımı açmamı isteyen 4,5 yaşındaki oğlum ben sebebini anlamaya çalışırken yaklaşıp ağzımın içine doğru bağırıyor: “Kardeşiiim, ne yapıyorsuuun?”

——————–

gülümsebakayım, Kadın , 40 , İstanbul

Eğitici bir gün
Bugün sabah saatlerinde, zamanın önemini kavramış biri olarak harekete geçtim; çayımı kitabımı alıp balkonda okumaya başladım. Havanın serin olmasına aldırmadan saatlerce okudum. Şimdiyse sağlığın önemini kavramış bulunuyorum. Ne öğretici bir gündü be!

İtiraf Oku kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Aman ne konuşup durursunuz

hayatadairşeyler, Kadın , 32 , İstanbul

Memlekete ziyaretim sırasında, aile büyükleri ve kuzenler ile sohbet ediyoruz. Köyde uzak akrabalardan ölenleri sayıyor annem. Yaşam ve ölüme dair, derin konulara dalıyoruz. Sohbetten ziyadesiyle sıkılmış olduğu, her halinden anlaşılan amcam, daha fazla dayanamayıp sessizliğini bozuyor: “Aman ne konuşup durursunuz? Doğarsın, kıçına bir tokat atarlar, ölürsün kıçına bir pamuk tıkıp gönderirler işte be ya!” İlahi amcacım, ahir ömründe bunu mu anladın?

İtiraf Oku, Kadın itirafları kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

O surat ifadesi tek kelime ile mükemmel

soyeux, Kadın , 30 , Adana

Gece dışarı eğlenmeye çıktığımda erkeklerin beni elde etmeye çalışmalarını izlemek keyifli, belirli bir çalışma yaptıktan sonra elde ettiklerini sanmaları eğlenceli, geceyi birlikte geçirmiyeceğimizi anladıklarındaki o surat ifadesi tek kelime ile mükemmel, tek başıma eve gelip kahvemi içmek ise muhteşem.

İtiraf Oku, Kadın itirafları kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Kızkardeşim de yollarda

fırdöndüüü, Erkek , 29 , Hatay

Kızkardeşimin de memlekete dönmesiyle trafik kazası riski en yüksek il olduk. Bizim mıntıka civarındakiler, dikkatli olun. Annem ve karımdan sonra kızkardeşim de yollarda. Sonra vay ben duymadım, vay ben bilmiyordum deyip kapıma zararı öde diye dayanmayın…

Erkek itirafları, İtiraf Oku kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

İnsanları etkileme sanatı

BirBenVarBendenİçeru, Kadın , 25 , Ankara

Özgüvenine hayran kaldığım, sosyalliğine özendiğim, insan ilişkilerinde inanılmaz başarılı bulduğum şahıs şizofren çıktı. İnsanları etkileme sanatında hayali ürünler kullanıyormuş…

İtiraf Oku, Kadın itirafları kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Hamilelerin ettiği dualar kabul olur

milamila81, Kadın , 30 , Ankara

Hamile bir arkadaşıma yemek kokularına dayanamadığı için canı bir şeyler istediğinde yapıp götürüyorum. “Hamilelerin ettiği dualar kabul olur. En büyük dileğin neyse onun için dua edeyim” diyor. Ben de muziplik olsun diye “Allah kocamı ıslah etsin” diyorum. Gelen cevapla kocamı iyi tanıyan tek kişinin ben olmadığımı anlıyorum “O konu beni aşar. Daha kolay bir dileğin yok mu?”

İtiraf Oku, Kadın itirafları kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Aldığınız makineyle kazağın tüylerini toplayım

milamila81, Kadın , 30 , Ankara

Epilasyondan bihaber yengem yıllardır vücudunun hiçbir yerindeki tek tüyü almıyor. En azından görünen yerlerdekileri. Biz de kalbini kırmadan teşvik babında epilasyon cihazı alıyoruz. Geçenlerde ziyarete gittiğimizde bize dert yanıyor “Aldığınız makineyle kazağın tüylerini toplayım dedim neredeyse parça pinçik ediyordu” diye. Annemden cevap geliyor: “Biz onu kazağın tüyleri için değil senin kürkün için aldık. Yeter yıllardır göz zevkimizi bozduğun!”

İtiraf Oku, Kadın itirafları kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Haliyle mutlu oldum ve gülümsedim

enchante, Kadın , 25 , İstanbul

Müstakbel kayınvalidemin evinde bir çok çiçek bulunmakta olup, ve kendisi her çiçeğe aile bireylerinin isimlerini vermektedir. Yine çiçeklere taktığı isimlerle alakalı konuşurken “Şunun adı da enchante” dedi. Haliyle mutlu oldum ve gülümsedim. Ardından ekledi “Deve tabanı…” Gelecekte bu kadınla çok iyi(!) anlaşacağımızın sinyallerini şimdiden alıyorum.

İtiraf Oku, Kadın itirafları kategorisine gönderildi | Yorum bırakın