Güzel bir vücuda sahip olmanın yolları

Eklenme Tarihi : 08 Mayıs 2009, Cuma - 00:49
Güzel bir vücuda sahip olmanın yolları
Güzel bir vücuda sahip olmanın önemli anahtarlarından biri­si de güzel ve parlak bir tene sahip olmak. Ne kadar biçimli ve düzgün olursa olsun, sağlıklı bir teni ol­mayan bir vücudun bakımlı görünmesi kolay değil! Güzel bir tene sahip olmanın yolu tabii ki bakım yapmaktan geçer. "Peeling" yani vücuttaki ölü derinin atılması için yapılan işlemler de bakımlı bir vücut teni için atılacak ilk adım. Peeling ile hem ölü derile­rin atılmasını sağlayarak cildinizi pürüzsüzleştirebilir hem de kan dolaşımını hızlandırarak daha canlı ve sağlıklı bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. Ayrı­ca peeling sayesinde pürüzsüzleşmiş ciltle daha gü­zel ve sağlıklı bronzluğa kavuşmak olası. Peeling işlemi için, özel banyo malzemelerinden,


kozmetik ürünlerinden ve doğal malzemelerden fay­dalanabilirsiniz.Düzenli olarak peeling yapmanın en önemli faydası cildin kendi kendisini yenileme işlemini çabuklaştırması. 35 yaş öncesinde cilt kendisini 28 günde bir yenilerken bu süreç zamanla yavaşlıyor. Epitel dokudaki hücreler atılmadan yeni hücre doğmadığı için de cilt zamanla kalın, donuk ve cansız bir hal alabiliyor, yumuşaklığını yitiriyor. Oysa peeling cildin normal fonksiyonlarının devamını sağlıyor. Ölü deri ve kirler atıldıktan sonra cilt daha rahat nefes alıyor, toksinler daha rahat atılıyor ve zamanla ciltteki gözenekler küçülüyor.

Ancak peeling işleminin çok sert ve sık aralıklı olmamasına dikkat etmek ayda 2 ya da 3 kez peeling yapmak yeterli. Bir de peelingi nemlendirici losyon ya da vücut yağıyla tamamla­mak cildinizin nem dengesini korumak için gerekli.kadinca.net

Etkili peeling için

* Banyo malzemeleri

Etkili bir şekilde peeling işlemini gerçekleştirmek için doğal peeling malzemelerinden faydalanabilirsiniz. Banyo sıra­sında yumuşamış cildinize peeling yaparak ölü derilerin atılmasını kolaylaştırabilirsiniz.

• Lif: Aslında çok kuru, kaba dokulu bir kabak. Islandığı za­man şişerek yumuşuyor.

• Friksiyon eldiveni: Sert dokulu doğal ya da sentetik mal­zemelerden yapılan bu eldivenleri kullanması çok pratik.

• Sünger: Süngerin bir deniz hayvanının iskeleti olduğunu biliyor muydunuz? Lif ve keselere göre daha yumuşak oldu­ğu için hassas ciltler tarafından bile kullanılabiliyor, tahrişe neden olmuyor.

• Kese: Doğal ya da sentetik malzemeler yapılan keselerin özelliği içlerinde sabun koymak için cep şeklinde olmaları...kadinca.net

• Vücut fırçaları: Doğal kıllara yapılmış uzun tahta saplı fırçalar özellikle sırt ve bacak arkaları gibi kolay ulaşılamayan bölgeler için çok uygun.

• Ponza taşı: Ponza, gözenekli volkanik bir taş. Peeling ya­pan diğer banyo malzemelerine kıyasla daha sert olduğu için sadece topuk, dirsek ve ayakları ovmak için kullanılma­lı.

* Doğal ürünler

Aktarlarda satılan doğal malzemelerle kendi peeling ürününüzü kendinizi yapabilirsiniz. Hatta peeling işlemim bitki yağlarıyla tamamlayarak kendiniz için bir "spa seansı" da düzenleyebilirsiniz.

• Deniz tuzu: Bir avuç deniz tuzunu ister direkt isterseniz de yumuşak bir banyo kesesinin içine koyarak vücudunuzu ovmak için kullanabilirsiniz.

• Yulaf: Yumuşak bir kumaştan yaptığınız kesenin içine iki avuç yulaf ve 120 gram kıyılmış badem koyarak vücudunuzu ovmak için kullanın.

• Lavanta çiçekleri: Kuru lavanta çiçeklerini ve kuru nane yapraklarını yumuşak bir keseye koyarak cildinizi sıkılaştıracak bir karışım hazırlayabilirsiniz.kadinca.net

 

BU SAYFAYI SIK KULLANILANLARA EKLE - Bu haber 3318 kez okunmuştur.
Bu haberi değerlendirin / oy verin !: 7 / 10


Arkadaşına Gönder

Lütfen Bekleyiniz
Adınız:

Mail adresiniz:

Göndereceğiniz E-posta adres(ler)i ekle:

Kullanıcı yorumları

  • Hiç yorum bulunamadı ilk yorumu yazmak istermisin?

İlgili Haberler

Yeni Foto Galeriler

Yeni Videolar

Aile ilişkilerinde ileri adımlar söz konusu. Mantık çerçevesinde yaklaşımlar problemleri en aza indirecek. Birkaç gün içinde yoğun bir kalabalık arasında ciddi sevinç...
Toplam 0 oylama