Gün aşırı ilişki ne demek

Eklenme Tarihi : 31 Mart 2012, Cumartesi - 00:20
Gün aşırı ilişki ne demek
Gün aşırı anlamı ; Kolay gebe kalmanın cinsel ilişki sıklığı ile bir orantısı olduğunu veya herhangi bir sayı belirtmenin

bir anlamı olduğunu söylemek doğru değil.Bu kişiden kişiye değişmekte, bazıları bir deneme ile gebe kalabilmekte, bazı kadınların ise defalarca denemeleri gerekmektedir."Hamile kalmak istiyorum" fikri ile birlikte kolay gebe kalma için uygun cinsel ilişki pozisyonları denenmelidir.

    En önemli faktör ne kadar sıklıkla cinsel beraberlik değil ne zaman?Tabii ki muhtemel yumurtlama  tarihinde.İkinci önemli faktör eşinizin spermlerinin kalitesidir.Eğer eşinizin spermlerinde bir problem yoksa  gün aşırı ve bir kez cinsel ilişki tavsiye edilmektedir.
     
    Beklediğiniz yumurtlama tarihinden 5 gün öncesini kapsayan tarihte ilişkiye  girmeyin.Muhtemel yumurtlama tarihinden bir gün önce başlamak üzere spermler iyi ise gün aşırı 6 gün süre ile ilişkiye girin .Bu şekilde hamile kalma şansını en yüksek ihtimalle yakalarsınız.Son adet tarihinin ilk gününden itibaren 12-14-16. günlerde cinsel ilişkiye girmek gebe kalma olasılığınızı arttıracaktır.
     
    Dikkate alınması gereken bir husus da eğer bu şekilde planlı yaşayacağınız cinsel beraberlik stres altında ve ‘bir ev ödevi’ şeklinde kendinizi rahat hissetmeden oluyorsa artan stres hormonları gebe kalmanızı zorlaştıracaktır, aklınızda bulunsun.En geçerli teori en muhtemel günlerde  cinsel ilişkiye girmektir.Tabii ki bu ‘en muhtemel’ günde hayatınıza renk katmakta ve kendinizi rahat hissetmekte yarar var.
     
    6 ay düzenli korunmasız cinsel ilişkide bulunulduğunda  gebelik elde edilmediğinde doktorunuzla bağlantıya geçin.

    Gebe kalmak için uygun cinsel pozisyonlar hangileridir?

Gebe kalmak istiyorum fikrine kapıldığınızda en uygun cinsel ilişki pozisyonunu denemek zorundasınız. Spermin  vajina içinde en uzun süre  kaldığı pozisyonlar gebe kalmak için en uygun olanlardır.Hamile kalmak için ana kurallardan biri budur.

Misyoner pozisyonunda (erkeğin üstte olduğu) ilişki sırasında ve sonrasında 1 saat süre ile belinizin altına  yastık koyarak rahim ağzınızın spermleri daha kolay ve daha uzun süre ile tutmasını sağlarsınız.Fakat yastığın aşırı kalın olmaması gerekmektedir.

Diz dirsek pozisyonundaki beraberlik hamile kalmak için en uygun şekildir. Bu şekildeki bir beraberlikten sonra da sırt üstü yatarken belinizin altına 1 saat süre ile uygun kalınlıkta bir yastık koyun.

Ayakta,oturarak veya kadının üstte olduğu pozisyonlar spermin vajina dışına akışını hızlandırdığı için gebe kalmak için uygun şekiller değildirler.

BU SAYFAYI SIK KULLANILANLARA EKLE - Bu haber 9174 kez okunmuştur.
Bu haberi değerlendirin / oy verin !: 7 / 10


Arkadaşına Gönder

Lütfen Bekleyiniz
Adınız:

Mail adresiniz:

Göndereceğiniz E-posta adres(ler)i ekle:

Kullanıcı yorumları

  • Hiç yorum bulunamadı ilk yorumu yazmak istermisin?

İlgili Haberler

Yeni Foto Galeriler

Yeni Videolar