Limonlu Ilık Suyun Faydaları

Aşırı kilolar yüzünden sıkıntıya girdiğimiz ve birçok yöntemi denediğimiz olmuştur. Bu yöntemler arasında en çok bilinen ise limonlu ılık sudur. Zayıflamaya çalışan kişilerin ılık suyun içerisine birkaç damla limon damlatarak bu suyu içmesiyle fazla kilolarına elveda deme isteği olmuştur. Peki gerçekten limonlu su zayıflatıyor mu? Bu gerçekten bilinen doğru bir yöntem mi? En önemelisi sağlıklı bir yöntem mi? İşte tüm bu soruların cevabını yazımızın devamında sizlere aktarıyoruz;)

“Sabah uyanınca limonlu ılık su iç, zayıflatıyor” diyorlar. Doğru mu?Beslenme uzmanlarına göre maalesef hiçbir besinin ya da içeceğin zayıflatmaya direkt olarak bir etkisi bulunmamaktadır.Sabah içilen limonlu ılık su; içeriğindeki limonun C Vitamini içeriği dolayısıyla güne daha zinde başlamanıza yardımcı olabilir.

Sıcak su ile soğuk su arasındaki terk fark ise mideyi terk etme hızıdır.

Soğuk su mideyi 20 dakika içerisinde terk ederken, sıcak su mideyi 80 dakikada terk eder. Bu nedenle çok fazla yemek tüketen kişiler mide hacmini dolu tutmasını sağlayabilmek için ılıktan sıcağa yakın olacak şekilde su tercih edilebilir.

No related posts.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply